Ana içeriğe atla

1. Kurumsal e-posta adresimi nasıl alabilirim ?

Öğrenci kimlik kartı veya personel kimlik kartı ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'na şahsen başvurabilirsiniz.

2. E-posta parolamı unuttum ne yapabilirim?

4480, 4482 ve 4486 numaralı telefonları arayarak ya da Bilgi İşlem Daire Başkanlığı birimine başvurarak şifre resetleme talebinde bulunabilirsiniz.

3. E-posta bilgilerimi güncelleyebilir miyim?

4480, 4482 ve 4486 numaralı telefonları arayarak, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı birimine başvurarak şifre güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. Şifre güncelleme işlemini kendi hesabınızdan da yapabilirsiniz. 

4. E-posta parolamızı neden sık sık değiştiriyoruz?

E-posta şifrenizi 60 günde bir güvenlik amacı ile değiştirmek zorundasınız.

5. Kablosuz ağ hizmetinden nasıl yararlanabilirim?

Bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlarla kablosuz ağ hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kablosuz ağ bağlantısının detaylı ayarları için 4480, 4482 ve 4486 numaralı telefonlardan ya da bid.destek@asbu.edu.tr hesabından destek alabilirsiniz.

6. VPN bağlantısı nasıl yapılır?

VPN, kurum dışındaki bir internet bağlantısından kurumun ağına dahil olarak sadece lokalde çalışan programları (SPSS vb.) kullanmanızı sağlayan sistemdir. VPN ayarlarını anlatan dökümana buradan ulaşabilirsiniz. Bu ayarları yapmak için kurum dışındaki bir internet bağlantısı kullanmanız gerekmektedir. 

7. Office365 şifresi nasıl sıfırlanır?

Şifre sıfırlama yapabilmek için şu adresten bir defalığına telefon numarası ve ikincil e-posta adresini kaydettirmeniz gerekmektedir. Daha sonra şu adresten sıfırlama işlemini gerçekleştirebilrisiniz.